Najdziwniejsze kolekcje świata

8 kwietnia 2014 o 11:21

dziwneNie da się ukryć, że oprócz standardowych kolekcji znaczków, kart telefonicznych, płyt czy nawet gadżetów piwowarskich niektórzy pasjonaci zbierają przedmioty, które nie jednemu przeciętnemu człowiekowi wydawałyby się wariactwem, ale o czym mowa…

Bowiem wielu kolekcjonerów nie zadowalają zwykłe przedmioty, które zbierać może każdy, ale stawiają na oryginalność. Do tego typu pasjonatów można zaliczyć znanego aktora Nicolasa Cage, który jest zapalonym zbieraczem czaszek dinozaurów i przy wolnej tylko chwili stara się pozyskiwać coraz to nowsze okazy i przechowywać u siebie w prywatnej kolekcji. Pozostając w temacie gwiazd pewien nietuzinkowy kolekcjoner John Reznikoff gromadzi pukle włosów gwiazd kina i estrady, posiada takie okazy jak włosy Marilyn Monroe czy Alberta Einsteina. Na całym świecie można także znaleźć kolekcjonerów, którzy zbierają rzeczy, bowiem nie tylko dziwaczne, ale przede wszystkim obrzydliwe. Znaleźć tu można mężczyznę zbierającego od 1983 r. swoje obcięte paznokcie od palców u rąk i stóp. Osoby zbierające kamienie nerkowe ze względu na fascynację ich kształtem, barwą czy pochodzeniem. Najbardziej znany kolekcjoner tych okazów urolog Henry Thompson zgromadził ich nawet 1000. Jeszcze inny pan fascynuje się zbieraniem penisów, w swoim muzeum ma aż 143 penisy pochodzące od 41 ssaków, w swojej kolekcji jednak nie posiada na razie penisa należącego do człowieka. Dość nietypowe zbiory posiadał także pewien osiemnastowieczny chirurg, który podczas swojej kariery zawodowej zbierał części ciała należące do ludzi i zwierząt. W ciągu 30 lat udało mu się zebrać aż 65 tysięcy rekwizytów. Oczywiście oprócz dość kontrowersyjnych zbiorów, o których mowa wyżej, oryginalni kolekcjonerzy posiadają w swych zbiorach przeróżne okazy. Pewien Amerykanin posiada niezwykłą kolekcję, rzeczy znalezionych we własnym pępku tzw. Kłaczków, a nietuzinkowy artysta zajmuje się zbieraniem desek sedesowych, na których w ciągu ostatnich 30 lat stworzył 700 niezwykłych motywów artystycznych.

czaszka-dinozaura

Czaszka dinozaura

Przedstawiono oczywiście tylko paru oryginalnych pasjonatów, trzeba bowiem pamiętać, że świat kolekcjonerów nie ogranicza się jedynie do zbieraczy dzieł sztuki, filatelistów czy numizmatów. Kolekcjonować można bowiem wszystko, a jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia.

kamienie-nerkowe

Kamienie nerkowe