Kolekcje sławnych ludzi, część 3

31 grudnia 2016 o 16:05

goldbergMając ogromne pieniądze oraz nieograniczone możliwości, świat i jego skarby stoją przed człowiekiem otworem. Wydawane pieniądze często się zwracają, podwajają, potrajają. Bogatym ludziom jednak nie można odmówić wyobraźni, zwłaszcza jeśli mają w sobie żyłkę kolekcjonera. Oto dalsza część ekscentrycznych kolekcji znanych ludzi.
Znana komediowa amerykańska aktorka Whoopi Goldberg ma na swoim koncie miliony dolarów, a w domu nieprzeciętną kolekcję biżuterii. Jednak myli się ten, kto sądzi, że będą to brylanty, diamenty, szafiry czy perły. Nie jest to także złoto, platyna czy srebro.
Otóż Whoopi Goldberg zbiera biżuterię zrobioną z bakelitu. Jeśli nie wie się, co to za tworzywo, podpowiadamy – plastik wytwarzany w latach siedemdziesiątych. Wówczas święcił swoje największe triumfy. Był niezwykle popularny. Robiono z niego co tylko można było – od zabawek począwszy, po przyciski, guziki i biżuterię skończywszy. stewartNo i właśnie takową biżuterię z zapałem gromadzi słynna aktorka. Dość ekscentrycznie jak na światowej rangi gwiazdę filmową. Choć trzeba przyznać, że nie jest jedyną miłośniczką w Hollywood tych plastikowych ozdób. Należą do nich także choćby Barbara Streisand czy Diane Keaton.
Inną znaną osobowością, która może się pochwalić przedziwną kolekcją jest Rod Stewart. Jak donoszą poinformowane media, piosenkarz ma wręcz obsesję na punkcie kolejek dziecięcych. Jego entuzjazm i zapał do zbierania kolejek sprawił, że w swojej posiadłości na trzecim piętrze posiada ogromny węzeł kolejowy liczący 7 na 38 metrów! W owym węźle nie mogło oczywiście zabraknąć terminali, baz, składów i innych jakże niezbędnych rzeczy przy zabawie tego typu zabawkami. Jak sam przyznaje potrafi godzinami bawić się pociągami. Stewart jest także konstruktorem niektórych elementów węzła. Jego pasję podzielają także inni znani mężczyźni Hollywood, między innymi Phil Collins, Michael Gross, Neil Young.
rosie-odonnellO ile panowie mają słabość do kolejek i samochodów, to panie potrafią na prawdę wymyślić dziwne hobby polegające na kolekcjonowaniu. Oto aktorka Rosie O’Donnell kolekcjonuje zabawki z McDonalda. Tak, mając fortunę na koncie, O’Donnell wybrała zabawki z zestawów dla dzieci. Dlaczego? Gwiazda przyznała, że przypomina jej to dzieciństwo. Rosie na początku chciała zebrać jedynie 100 zabawek z danej serii. Kiedy się okazało, że już to osiągnęła, postanowiła rozszerzyć swoją kolekcję o kolejne serie. W ten sposób jest posiadaczką ponad dwóch tysięcy zabawek, a jej kolekcja wciąż rośnie. Jej kolekcja już dawno nie mieści się w biurze gali wystawowej.
Jak widać nie trzeba być bogatym, by podzielać zapał do kolekcjonowania najróżniejszych przedmiotów, które pokochały gwiazdy z pełnymi dolarów kontami. Zabawki z McDonalda, kolejki dziecięce czy robaki są przecież na wyciągnięcie ręki dla prawie każdego.