Kolekcje sławnych ludzi, część 2

30 listopada 2016 o 22:18

hanksWiele osób ma smykałkę do kolekcjonowania. Jedni zbierają znaczki, inni kapsle, jeszcze inni pióra wieczne lub kubki z Misiem Puchatkiem. A co można kolekcjonować, jeśli jest się bogatym człowiekiem, który w zasadzie może mieć wszystko? No właśnie. Oto dość ekscentryczne, ale i bardzo ciekawe kolekcje znanych, lubianych i przede wszystkim bogatych osób.
Jeden z najbogatszych ludzi świata, sir David Rockefeller zbiera chrząszcze. Jego kolekcja jest na prawdę imponująca, licząca ponad dziewięćdziesiąt tysięcy okazów. Sam Rockefeller jest odkrywcą wielu gatunków tych owadów. Miliarder kolekcjonuje swe ozdoby od 10 roku życia, czyli już ponad 90 lat.
Inną niezwykłą i ciekawą kolekcją jest kolekcja należąca do Toma Hanksa.demi-moore Aktor zbiera bowiem stare maszyny do pisania. Jak podają różne źródła w kolekcji aktora znajduje się ponad 300 egze-mplarzy starych maszyn, w tym rzadkie okazy, jak na przykład niemiecki model Olympia SM8—1960s. Ulubioną maszyną do pisania Hanksa jest Vintage LC Smith Corona z 1946 roku. Jednak chyba najbardziej luksusową maszyną jest model Robin’s Egg Blue Royal Quiet DeLux z 1955 roku.
Inna hollywood’zka sława, Demi Moore, kolekcjonuje porcelanowe lalki. I choć lalki są dość powszechnym przedmiotem kolekcji, zwłaszcza porcelanowe, to te, którymi interesuje się Demi Moore są dość wyjątkowe. Otóż słynna seksbomba, gwiazda „Striptizu” z 1996 roku zbiera lalki, których buzia, ręce, ciało do złudzenia przypominają ludzką skórę. Ich porcelanowe, matowe wykończenie ma dawać wrażenie ludzkiej postaci. Do tego lalki te nie są wcale małe, a największa z nich jest wzrostu trzyletniego dziecka. Kolekcja Moorejest na tyle pokaźna, że jej były mąż, Bruce Willis postanowił kupić jej oddzielny dom, by w nim mogła trzymać swoje lalki. Jak szacują znawcy, wartość kolekcji wynosi blisko milion dolarów amerykańskich.
angelina-jolieJohnny Deep dla odmiany kolekcjonuje chrząszcze i szkielety zwierząt. Zamiłowanie aktora do robali i szkieletów nie jest jedynym. Aktor zbiera także wszystkie rzeczy należące lub związane z pisarzem Jackiem Kerouaciem. Najdroższym dotychczas zakupionym przedmiotem pochodzącym od pisarza jest jego stary płaszcz, który kosztował Deepa 15 tysięcy dolarów. Do tego aktor kolekcjonuje czarno-białe fotografie.
Ale panie w Hollywood nie są gorsze niż panowie. Oto na przykład Peneloe Cruz zbiera wieszaki na ubrania. Angelina Jolie dla odmiany kolekcjonuje zabytkowe noże. Jej kolekcja jest oczywiście odpowiednio zabezpieczona przed dziećmi. Jednak w swych zbiorach aktorka ma głównie noże średniowieczne i renesansowe. Swemu najstarszemu synowi, Maddoxowi, Jolie kupiła pierwszy nóż jak ten obchodził 7 urodziny.