Kolekcje sławnych ludzi, część 1

31 października 2016 o 21:32

kolekcja-aut-laurenBędąc sławnym i bajecznie bogatym można sobie pozwolić na posiadanie wielu dóbr, do których przeciętni śmiertelnicy nie mają dostępu. Luksusowe samochody, piękne wille czy zamki, biżuteria, obrazy to tylko część przedmiotów, które bogaci ludzie lubią kolekcjonować. Oto wybrane kolekcje aut sławnych ludzi, które zapierają dech w piersiach i wzbudzają w niejednym kolekcjonerze zazdrość.
Bogaci ludzie, sławni prezenterzy telewizyjni, władny państw, piosenkarze czy sportowcy uwielbiają inwestować swój majątek w samochody. Oczywiście nie są to zwykłe auta. Ich dostępność na rynku jest niezwykle ograniczona, żeby nie powiedzieć żadna.
W przypadku kolekcji tragicznie zmarłego Collina McRea auta z kolekcji nie są niepowtarzalnymi modelami. To raczej pamiątki, które przypominają o drodze McRea do sukcesów, jakie osiągnął. kolekcja-auto-subaruNajstarszym modelem, jaki można znaleźć w jego kolekcji jest Tulbot Sunbeam, którym zaczynał swoją przygodę z motoryzacją. W kolekcji jest także auto, którym jeździł jego ojciec, a potem on sam. Niestety, McRea zginął w katastrofie lotniczej, a jego kolekcja nie została skompletowana.
Inną gwiazdą, która pokochała kolekcjonowanie samochodów, jest norweski kierowca rajdowy Petter Solberg, który także w swych zbiorach ma auta ze swojej przeszłości. Jak widać sentyment do pojazdów, które towarzyszyły w drodze do sukcesu, jest wśród kierowców rajdowych dość powszechny.
Muzykiem, o którym nie można zapomnieć, znanym z miłości do aut jest Jay Kay z formacji Jamiroquai. Jego kolekcja aut obejmuje klasyki, samochody nowoczesne, a także różne inne pojazdy, takie jak choćby quady czy segway. W jego kolekcji znalazł się między innymi Roll-Royce Phantom, Mercedes-Benz 600 oraz mały Fiat Abarth 1000. Wokalista w swojej kolekcji ma także Maserati i wiele innych pięknych i wyjątkowych aut, którymi lubi się chwalić na przykład w teledyskach. kolekcja-aut-jamiroquiDo tego o jednym ze swoich aut, Ferrari Enzo, napisał nawet piosenkę, „Black Devil Car”. Szacuje się, że przybliżona wartość tejże kolekcji to milion dolarów.
Innym charakterem samochodów w swojej kolekcji może pochwalić się słynny projektant mody, Ralph Lauren. Jego auta są utrzymane w nieskazitelnej czystości i perfekcyjnym stanie. Cała kolekcja praktycznie nie opuszcza pomieszczeń, w których jest przechowywana. Ostatni raz była prezentowana w Paryżu w 2011 roku w Paryskim Muzeum Sztuki. Projektant kocha samochody nie za ich osiągi na drogach, lecz za precyzję ich wykonania. W jego kolekcji znajdują się auta ręcznie skręcane, do których części także były wykonywane ręcznie. Zamiłowania do tej idealnej harmonii wyraża w ubraniach, w których można odkryć inspirację Laurena.